Energiaaudit & Termoülevaatus

Või palju energiasäästu annab hoone renoveerimine, tuleks alustada energiatarbimise korraldamisest ning tellida energiaaudit, et saada vajalikud vastused kahtlustele ning ettepanekud edaspidiseks tegutsemiseks, et toimetada energiasäästlikult.
Energiaauditiga kaasneb ka majandustasuvuse arvutused, mis aitavad hoone renoveerimiseks laenu taotleda.

Miks tellida energiaaudit ja mida see sisaldab?

Energiaaudit on protseduur, mis selgitab, kuidas kasutatakse energiat, millised on võimalikud energiasäästumeetmed ja kuidas saab auditiobjektil energiat säästlikumalt kasutada.

Energiaaudit annab ülevaate hoone tehnilisest seisukorrast ja energiakadudest. Audit toob esile renoveerimistööde prioriteedid koos energiasäästu ja tasuvusarvutustega.

Energiaauditit võib vaadelda ka osana hoone seisukorra uurimisest, mille eesmärgiks on kindlaks teha hoone energeetiline ja tehniline olukord. Olukorra uuringuna on energiaaudit kasulik vahend, mis aitab koostada hoone pikaajalist renoveerimise kava.

Auditeerimisaruande põhjal saab kergesti koostada hoone energiakvaliteedi teatist, hoone energiasertifikaati või omistada hoonele vastaval tasemel energiamärgistus. Need dokumendid on väärtuslikud hoone müümise korral.

Energiaauditi tulemuseks on loetelu energiasäästumeetmetest ja abinõudest hoones energiasäästu saavutamiseks. Soovitatud energiasäästumeetmeid rakendades, võib hoone valdaja vähendada energiale ja muudele kuluartiklitele tehtavaid kulutusi.

Energiaaudit võib olla eelduseks hoone renoveerimiseks vajaliku laenu taotlemisel.

Paljude inimeste jaoks seostub energiaaudit esmajoones termopildistamise või termografeerimisega. Hoonest termopildi tegemise eesmärk on tuvastada soojalekkeid ja kontrollida maja seina, akende ning kõikvõimalike liitekohtade kvaliteeti. Samuti on termokaamera (termoviisori) abil võimalik tuvastada seinasiseseid külmasildu.

Kui hoone soojaarved on suured ja eluruumide temperatuur ei vasta ootustele, on otstarbekas renoveerimisplaani koostamiseks teha hoone välispiirete termoülevaatus. Lekkekohtade täpne kaardistamine võimaldab vältida kulukat hoonekarbi täissoojustamist.

Töö tulemusena valmib raport, kus on kõrvuti lekkeid kajastav infrapuna- ja kohtmääratlust hõlbustav digipilt. Iga lekkekoha kohta on seal iseloomustav kokkuvõte ja renoveerimissoovitus. Raport väljastatakse nii paberkandjal kui digitaalselt.

Contact

  • Phone:
    +372 335 6360
  • E-Mail:
    See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Social